Stowarzyszenie Żydowski Instytuk Historyczny w Polsce

Grant dla Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl na realizację projektu: 15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej (24-30 listopada 2017)

Grant dla Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl na realizację projektu: 15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej (24-30 listopada 2017)

 

 

15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 24-30 listopada 2017 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. Wydarzenie to jest przeglądem współczesnej kinematografii, w której podejmowane są wątki dotyczące kultury i historii diaspor żydowskich z całego świata. Jest to dla filmowców i kinomanów wyjątkowa okazja do spotkań i wymiany doświadczeń. Co roku spotykają się tu reżyserzy, scenarzyści, aktorzy, producenci – ludzie kina – pochodzący z różnych krajów i kręgów kulturowych. Drugim niezwykle ważnym elementem tego wydarzenia są dyskusje, panele i warsztaty, podczas których podejmowane są tematy istotne zarówno dla Żydów polskich, jak i tych z innych krajów. Impreza ta ma również charakter edukacyjny i popularyzatorski. Staramy się budować postawy otwartości i tolerancji, przeciwdziałamy ksenofobii i najróżniejszym przejawom wykluczenia. Częścią tych działań są organizowane przez festiwal coroczne pokazy pofestiwalowe i sekcja filmowa „Przestrzeń Obrazu” współtworzona z Żydowskim Muzeum Galicja podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. W tym roku nawiązaliśmy partnerstwo z Jerusalem Film Festival, w ramach którego młody filmowiec z Polski weźmie udział w międzynarodowych warsztatach filmowych Jerusalem Film Workshop. Głównym organizatorem Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.PL. 

                   

  

Tekst i zdjęcia: Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl  

FB: https://www.facebook.com/WarsawJewishFilmFestival

Wysokość grantu przekazanego przez Stowarzyszenie: 5.000 złotych