Zostań aktorem! Zapraszamy na warsztaty teatralne zakończone wystawieniem spektaklu

 Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie zapraszają młodych ludzi do laboratorium, w którym zostaną poddane twórczej analizie takie tematy, jak społeczne wykluczenie, dyskryminacja oraz pamięć historyczna.  

Czy to, co posiadamy i to, gdzie mieszkamy warunkuje to, kim jesteśmy? Czy bieda to stan konta, miejsce na mapie czy może sposób myślenia? Mówi się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale czy ich brak go nie odbiera? Czy w naszym świecie i w naszym mieście „nie mieć” oznacza „nie być”?

Tymi pytaniami zajmą się uczestnicy pierwszych warsztatów organizowanych w ramach projektu TUMULT! Teatr w muzeum. Wymyślą oni i wyreżyserują własny spektakl, którego premiera odbędzie się 17 września 2015 roku w Muzeum POLIN i który później trafi na scenę Teatru Powszechnego.

Jeśli masz od 16 do 24 lat i chcesz wziąć udział w  intensywnym, twórczym eksperymencie teatralnym, zapraszamy!

Poszukujemy zarówno osób, które już mają doświadczenie teatralnej pracy, jak i tych, którzy nigdy tego jeszcze nie próbowali, ale czują, że chcieliby spróbować. Zespół młodych twórców będzie pracować nad tekstem, choreografią, scenografią oraz muzyką.

Jeśli chcesz dołączyć, wypełnij formularz na stronie.

Pierwsze warsztaty odbędą się w dniach 22–24 sierpnia w godz. 10:00–19:00 (z przerwą). Kolejne w dniach 25–31 sierpnia również w godz. 10:00–19:00. Terminy wrześniowych warsztatów pozostają do szczegółowego ustalenia z uczestnikami, ale będą odbywać się przede wszystkim popołudniami i w weekendy. Premiera i prezentacje spektaklu odbędą się w dniach 17–20 września w Muzeum POLIN.

Kontakt:

Natalia Andrzejewska, 22 47 10 314, nandrzejewska@polin.pl

Andrzej Pakuła – kurator projektu TUMULT. Teatr w Muzeum, reżyser i założyciel Korporacji Teatralnej, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (lub w skrócie MISH) na Uniwersytecie Warszawskim i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wyreżyserował m.in. "Enklawę" (2015), „Utøpię” (2013) i „Bańkę mydlaną” (2010).

Organizator:

 

 

  

Partnerzy:

        

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego