Nagroda POLIN 2016 – ruszają zgłoszenia

Muzeum POLIN rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do 2. edycji konkursu Nagroda POLIN. Spośród osób, organizacji lub instytucji aktywnie działających na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów kapituła konkursowa wskaże laureata, który otrzyma statuetkę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową.

 Kandydatów do Nagrody POLIN od 22 sierpnia 2016 mogą zgłaszać pełnoletnie osoby oraz instytucje i organizacje za pośrednictwem formularzy elektronicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 września.
 
- Nagrodę ustanowiliśmy, aby honorować osoby i instytucje, które na różne sposoby służą tym samym celom co Muzeum POLIN. Lokalne inicjatywy miewają nieoceniony wpływ na przywracanie pamięci o historii polskich Żydów i budowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy Polakami i Żydami. Zasługują na popularyzowanie i wsparcie, a ich inicjatorzy – na naszą wdzięczność - mówi prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum POLIN.
 
Laureat Nagrody POLIN otrzyma statuetkę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł ufundowaną przez Tomka Ulatowskiego i Ygala Ozechova, Znamienitych Darczyńców Muzeum POLIN. Gala wręczenia nagrody odbędzie się 20 października i rozpocznie obchody „Made in POLIN” – trzydniowego festiwalu organizowanego co roku z okazji rocznicy otwarcia wystawy stałej Muzeum POLIN.
 
Współorganizatorem festiwalu Made in POLIN oraz Gali Nagrody jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.