IX obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na IX obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu które odbęda się w dniach 23-27 stycznia 2017 roku.

Wzorem lat ubiegłych obchody odbędą się we wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie miastach i miejscowościach Podkarpacia. W organizację ich włączyło się 38 miast i miejscowości z terenu Podkarpacia, a w nich władze samorządowe, uczelnie wyższe i szkoły średnie, instytucje kościelne, kulturalne i edukacyjne, a także organizacje pozarządowe. Centralne obchody w Rzeszowie odbędą się dnia 27 stycznia 2017 r.  

Tak jak w poprzednich latach, patronat nad wydarzeniem objął Pan Marszałek Władysław Ortyla, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Odział w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Historycznym Odział w Rzeszowie, Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Podkarpackim Kuratorium Oświaty, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Kurią Diecezjalną w Rzeszowie, Prezydentem Miasta Rzeszowa, Prezydentem Miasta Krosna, Prezydentem Miasta Przemyśla, Prezydentem Miasta Mielca, Prezydentem Miasta Tarnobrzega, jak również z władzami samorządowymi, instytucjami i organizacjami, które podjęły się jego organizacji na terenie poszczególnych miast i miejscowości województwa. 

Zasadniczym celem obchodów jest propagowanie pamięci o ofiarach Holokaustu, o ratujących Żydów od śmierci podczas II wojny światowej, aktywizacja młodzieży w duchu budowy tolerancji i dialogu oraz propagowania wielokulturowości Podkarpacia. 

Szczegółowy program wydarzeń znajdą Państwo tutaj