Powrót

95 urodziny Romana Kenta

Nasz Drogi Przyjacielu, Jesteś częścią legendy dziejów Żydów polskich. Czy nie jest więc naturalnym, że Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, które zainicjowało budowę i doprowadziło do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN święci wraz z Tobą Twoje 95 urodziny? Tym bardziej, że Twój wkład w tę budowę – jako wieloletniego Skarbnika Claims Conference – jest znaczący. […]

Nasz Drogi Przyjacielu,

Jesteś częścią legendy dziejów Żydów polskich. Czy nie jest więc naturalnym, że Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, które zainicjowało budowę i doprowadziło do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN święci wraz z Tobą Twoje 95 urodziny?

Tym bardziej, że Twój wkład w tę budowę – jako wieloletniego Skarbnika Claims Conference – jest znaczący. Przy okazji dziękujemy Ci za to, że również ofiarowałeś nam fragment swojego życiorysu zawarty w publikacji „Mój pies Lala”, wydanej bardzo pięknie przez Muzeum.

Jesteśmy Tobie również wdzięczni za wieloletnie kierowanie ważną organizacją międzynarodową, Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim. Nasze Stowarzyszenie, które wchodzi w skład MKO potrafi to docenić.

Przyjmij w dniu Twoich okrągłych urodzin najlepsze życzenia zdrowia, zdrowia i siły. Żydzi życzą sobie z takiej okazji: DO STU DWUDZIESTU LAT! I tego właśnie Tobie życzymy.

Pragniemy Ciebie poinformować, że naszym prezentem urodzinowym jest polska wersja Twojej autobiografii COURAGE  WAS MY ONLY OPTION.

Pomogły  nam w wydaniu polskiego przekładu dwie instytucje bliskie Twojemu sercu: Międzynarodowy Komitet Oświęcimski z Berlina i Łódzkie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Jeszcze raz: zdrowia, zdrowia, zdrowia oraz: AD MEJ’A WE’ESRIM, BIZ HYNDERT YN CWANCIG.

Za Zarząd Stowarzyszenia

Piotr Wiślicki

Marian Turski