Powrót

Cykl Jiskry – zaproszenie na spotkanie 15 czerwca o godz. 18:30

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Jiskry, którego gościem będzie Justyna Biernat, teatrolożka i filolożka związana z Polską Akademią Nauk; autorka i koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych oraz edukatorka teatralna; założycielka fundacji Pasaże Pamięci, która przywraca pamięć o żydowskiej społeczności Tomaszowa Mazowieckiego. Rozmowę poprowadzi Joanna Fikus, przewodnicząca Komisji Grantowej im. Jana Jagielskiego i wiceprzewodnicząca Zarządu naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 czerwca, o godz. 18:30 w JCC Warszawa na ul. Chmielnej 9A. Wstęp wolny, obowiązują zapisy na biuro@jccwarszawa.pl.

Yizkor po żydowsku znaczy pamięć, iskry rozświetlają mroki. To zupełnie jak ci ludzie, którzy opiekując się pozostałościami, fragmentami macew, porzuconymi przedmiotami, przywracają pamięć o dawnych żydowskich mieszkańcach swoich miejscowości. Są wśród nich aktywiści, pasjonaci, samotnicy, buntownicy. Łączy ich upór i troska.

Ideą programu Jiskry, który mamy przyjemność organizować wspólnie z JCC Warszawa jest umożliwienie warszawskiej i żydowskiej społeczności spotkania tych niesamowitych ludzi i poznania ich pracy, którą nasze Stowarzyszenie ma przyjemność wspierać w ramach swojego Programu Grantowego.

Serdecznie zapraszamy!