Powrót

Cykl Jiskry – zaproszenie na spotkanie 16 marca o godz. 18:30

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Jiskry, którego gościem będzie Paweł Bajerlein przedstawiciel Stowarzyszenie Krotochwile, które dba o pamięć o żydowskich mieszkańcach Krotoszyna i Koźmina Wielkopolskiego. Rozmowę poprowadzi Joanna Fikus, przewodnicząca Komisji Grantowej im. Jana Jagielskiego, członkini Zarządu naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 marca, o godz. 18:30 w JCC Warszawa na ul. Chmielnej 9A. Wstęp wolny, obowiązują zapisy na biuro@jccwarszawa.pl.

Yizkor po żydowsku znaczy pamięć, iskry rozświetlają mroki. To zupełnie jak ci ludzie, którzy opiekując się pozostałościami, fragmentami macew, porzuconymi przedmiotami, przywracają pamięć o dawnych żydowskich mieszkańcach swoich miejscowości. Są wśród nich aktywiści, pasjonaci, samotnicy, buntownicy. Łączy ich upór i troska.

Ideą programu Jiskry, który mamy przyjemność organizować wspólnie z JCC Warszawa jest umożliwienie warszawskiej i żydowskiej społeczności spotkania tych niesamowitych ludzi i poznania ich pracy, którą nasze Stowarzyszenie ma przyjemność wspierać w ramach swojego Programu Grantowego.

Serdecznie zapraszamy!