Powrót

William K. Bowes, Jr. Foundation

William K. Bowes, Jr. (1926-2016) był założycielem U.S. Venture Partners (U.S.V.P.) i przez ponad 50 lat finansował różne inicjatywy kulturalne, edukacyjne i rozwojowe w rejonie Zatoki San Francisco. Urodził się
w San Francisco, otrzymał tytuł B.A. z ekonomii na Uniwersytecie Stanforda oraz M.B.A. na Uniwersytecie Harvarda. W czasie drugiej wojny światowej i po wojnie służył w piechocie Amerykańskich Sił Zbrojnych na południowym Pacyfiku i w Japonii.

Był przewodniczącym zakończonej sukcesem kampanii Mission Bay Campaign – wartej 240 milionów dolarów inicjatywy University of California San Francisco. W 2007 roku dwie organizacje: Association of Fundraising Professionals Golden Gate Chapter oraz Northern California Grantmakers uhonorowały Williama Bowesa tytułem Wybitnego Filantropa Rejonu Zatoki San Francisco.
Dzięki finansowemu wsparciu Williama Bowesa Muzeum od 2015 roku realizuje międzynarodowy program GEOP (Global Education Outreach Program).

Obecnie fundacja William K. Bowes, Jr. Foundation kontynuuje misję swojego założyciela i wspiera projekty edukacyjne i rozwój badań medycznych.

Więcej o działalności fundacji można przeczytać na stronie internetowej www.wkbowesjrfoundation.org