Powrót

Jiskry – zaproszenie na kolejne spotkanie 9 lutego o godz. 18:30

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Jiskry, którego goścmi będą przedstawiciele rodziny Rekuckich – Urszula Antosz-Rekucka, Marek Rekucki i ich córka Rachela Antosz-Rekucka, którzy całą rodziną dbają o pamięć o dawnej żydowskiej społeczności Mszany Dolnej i prowadzą Fundację Sztetl Mszana Dolna. Rozmowę z nimi poprowadzi Joanna Fikus, przewodnicząca Komisji Grantowej i członkini Zarządu naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 lutego, o godz. 18:30 w JCC Warszawa na ul. Chmielnej 9A. Wstęp wolny, obowiązują zapisy na biuro@jccwarszawa.pl.

Yizkor po żydowsku znaczy pamięć, iskry rozświetlają mroki. To zupełnie jak ci ludzie, którzy opiekując się pozostałościami, fragmentami macew, porzuconymi przedmiotami, przywracają pamięć o dawnych żydowskich mieszkańcach swoich miejscowości. Są wśród nich aktywiści, pasjonaci, samotnicy, buntownicy. Łączy ich upór i troska.

Ideą programu Jiskry, który mamy przyjemność organizować wspólnie z JCC Warszawa jest umożliwienie warszawskiej i żydowskiej społeczności spotkania tych niesamowitych ludzi i poznania ich pracy, którą nasze Stowarzyszenie ma przyjemność wspierać w ramach swojego Programu Grantowego.

Serdecznie zapraszamy!