Powrót

Komisja Grantowa

Komisja Grantowa działająca w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce informuje, że zgodnie z zasadami opublikowanymi w styczniu br. do 31 marca zostanie opublikowana na stronie internetowej Stowarzyszenia informacja na temat przyznanych w pierwszej tegorocznej transzy dofinansowań. Do końca lutego napłynęły 34 wnioski na dofinansowanie działań związanych z zachowaniem i utrwalaniem pamięci o historii i kulturze […]

Komisja Grantowa działająca w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce informuje, że zgodnie z zasadami opublikowanymi w styczniu br. do 31 marca zostanie opublikowana na stronie internetowej Stowarzyszenia informacja na temat przyznanych w pierwszej tegorocznej transzy dofinansowań.

Do końca lutego napłynęły 34 wnioski na dofinansowanie działań związanych z zachowaniem i utrwalaniem pamięci o historii i kulturze Żydów polskich oraz  ich wkładzie w światową kulturę. Jest to o dziesięć więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zgodnie z kryteriami przy ocenie wniosków preferowane są te, które angażują mieszkańców w upamiętnianiu lokalnych społeczności żydowskich.

Informujemy, że ograniczenia wprowadzone w związku z zagrożeniem epidemiologicznym SARS-COV2 – póki, co – nie wpływają na prace Komisji Grantowej Stowarzyszenia.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że  zdajemy sobie sprawę z tego, iż w związku z obecną sytuacją i ograniczeniami wprowadzanymi zagrożeniem epidemiologicznym SARS-COV2, wiele zadań dofinansowanych w ramach Komisji Grantowej Stowarzyszenia, które miały być realizowane w marcu i kwietniu 2020 roku, będą mogły być zrealizowane dopiero w terminach późniejszych. 

Prosimy jednak o to, by w celu zmiany terminu realizacji zadania złożyć wniosek do Komisji Grantowej z prośbą o wydłużenie terminu realizacji projektu. Złożenie wniosku nie jest tożsame z wyrażeniem zgody przez komisję. Informujemy, że każdy wniosek będzie rozpatrywany osobno.