Powrót

Polska. Twoja historia zaczęła się tu

Projekt ma na celu wzmocnienie rozpoznawalności Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wśród odbiorców anglojęzycznych jako strażnika pamięci polskich Żydów przez szereg działań promocyjnych, a także przez zbudowanie atrakcyjnego programu dostosowanego do potrzeb widowni w USA, Australii i Kanadzie.

Naszym celem jest pokazanie Muzeum POLIN jako bramy do fascynującej opowieści o dziedzictwie polskich i aszkenazyjskich Żydów, którzy byli przodkami dzisiejszych obywateli Ameryki Północnej i Australii. Chcemy pokazać, że w Polsce zaczęła się ich historia, i jest ona też ich krajem.

Kluczowym punktem projektu jest przyjazd do Muzeum POLIN influencera (lidera opinii lub twórcy internetowego o szerokiej rozpoznawalności) z żydowskimi korzeniami w Polsce, dla którego ta podróż będzie sposobem na odkrycie historii swojej rodziny. Poprzez publikowane w sieci zdjęcia i materiały wideo pokaże on osobisty charakter wyprawy, zachęcając swoich odbiorców nie tylko do podróży, ale i do skorzystania z anglojęzycznej oferty online Muzeum.

Zależy nam również na budowaniu długotrwałej relacji z publicznością dlatego tworzymy również program online dostosowany do publiczności anglojęzycznej, tym samym pokazując, że choć Muzeum POLIN znajduje się tysiące kilometrów dalej, ma dla mieszkańców Ameryki Północnej i Australii ofertę w języku angielskim. W cyklu spotkań trwających od maja do listopada opowiemy m.in. o żydowskiej kuchni wciąż obecnej w Polsce, o poszukiwaniu swoich korzeni, fenomenie sztetla, czy strażnikach żydowskiej pamięci. Program spotkań powiązany będzie z wizytą influencera w Polsce, pogłębiając różne jej aspekty, a dzięki zaangażowaniu tej osoby w promocję wydarzeń dotrzemy do nowej grupy odbiorców.

Nazwa zadania: „Polska. Twoja historia zaczęła się tu”.

Projekt finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja Publiczna 2024”

Wartość finansowania: 165 000 zł