Powrót

Portal Delet

Portal Delet to cyfrowe repozytorium, którego celem jest udostępnienie najcenniejszych zbiorów znajdujących się w posiadaniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny i Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma. Projekt Delet jest realizowany od 2016 roku. Są w nim udostępniane dzieła sztuki, fotografie i archiwalia, w tym zbiory z Archiwum Ringelbluma. Obecnie pracujemy nad opracowaniem i udostępnieniem kolekcji […]

Portal Delet to cyfrowe repozytorium, którego celem jest udostępnienie najcenniejszych zbiorów znajdujących się w posiadaniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny i Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma.

Projekt Delet jest realizowany od 2016 roku. Są w nim udostępniane dzieła sztuki, fotografie i archiwalia, w tym zbiory z Archiwum Ringelbluma.

Obecnie pracujemy nad opracowaniem i udostępnieniem kolekcji Berlinka – ikonograficznego archiwum nieistniejącego już Muzeum Żydowskiego w Berlinie. W Portalu można zobaczyć już pierwsze efekty naszej pracy – udostępniono 200 kart z kolekcji, a liczba ta systematycznie rośnie.

Trwają też intensywne prace nad tłumaczeniem metadanych w Portalu na język angielski i nad opisywaniem zbiorów tagami w celu usprawnienia wyszukiwania.

Portal Delet został stworzony przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce we współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma.

 

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Kultura Cyfrowa.

 

Zbiory dostępne są on-line pod adresem: www.delet.jhi.pl

a kolekcja Berlinka pod adresem: https://delet.jhi.pl/pl/library/berlinka