Powrót

14. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Grant dla Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl na realizację Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

14. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 20-27 listopada 2016 r. Głównym partnerem festiwalu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tak jak co roku, festiwal skupia się na tematyce żydowskiej, której poświęcone są najlepsze i najnowsze produkcje filmowe z całego świata. W programie 14. edycji festiwalu znajdzie się około 30 produkcji pochodzących m.in. z: Polski, Izraela, Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Rumunii, Argentyny, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

 Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej to międzynarodowy konkurs fabuł i dokumentów. Filmy konkursowe oceniane są przez międzynarodowe jury, a nadsyłane z całego świata produkcje rywalizują o nagrody w czterech głównych kategoriach: pełnometrażowy film fabularny, pełnometrażowy film dokumentalny, krótkometrażowy film fabularny oraz krótkometrażowy film dokumentalny (w tym pełnometrażowe i krótkometrażowe animacje). Ponadto przyznawane są wyróżnienia dla: najlepszego reżysera, najlepszego scenarzysty, autora najlepszej muzyki filmowej, najlepszego aktora i najlepszej aktorki. Jury festiwalu co roku przyznaje dwie nagrody pieniężne: GRAND PRIX festiwalu (15.000 zł) oraz Nagrodę Specjalną (10.000 zł).

 Obok filmów konkursowych w programie znajdą się również pokazy specjalne w ramach stałych sekcji tematycznych festiwalu: Polscy Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, Sekcja Edukacyjna dla dzieci
i młodzieży szkolnej, Sekcja Kulinarna, Klub Filmowy Ambasady Izraela, Dzień Kina Niemieckiego. Projekcjom filmowym będą towarzyszyły warsztaty filmowe i kulinarne, panele dyskusyjne, spotkania z gośćmi festiwalu: autorami filmów, aktorami i producentami.

Pokazy festiwalowe będą się odbywały w Muzeum POLIN oraz JCC Warszawa. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.

www.wjff.pl

FB: www.facebook.com/WarsawJewishFilmFestival

E-mail: warsawjff@wjff.pl

Tekst i zdjęcia: Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl