Powrót

Relacja z programu “RITA – Przemiany w regionie”

Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Zobacz relację z festiwalu dla rodzin w Kijowie – Muzeum POLIN rozwija partnerstwa na Wschodzie
W dniach 18-23 czerwca 2019 pracowniczki Muzeum POLN oraz członkinie Stowarzyszenia Żydowskiego Instytutu Historycznego gościły w Kijowie w ramach projektu „EDU-NET: EAST. Przez edukację nieformalną do nowych liderów”. To innowacyjny program dla ekspertów z Polski i Ukrainy zajmujących edukacją rodzinną i szkolną.

Muzeum POLIN współpracuje od 2015 roku z Narodowym Muzeum Tarasa Szewczenki w Kijowie (Національний музей Тараса Шевченка). W czerwcu tego roku udało się zacieśnić wzajemne partnerstwo między instytucjami. Podczas pobytu, w sobotę 22 czerwca 2019, zorganizowaliśmy wspólnie wydarzenie dla rodzin z dziećmi „Play Muzeum. Festiwal rodzinny”, trwające od 11:00 do 17:00. Podczas warsztatów i aktywnych oprowadzań można było nie tylko poznać historię Tarasa Szewczenki ale także napisać swoje imię w j. hebrajskim czy zrobić wydruk na maszynie drukarskiej wykorzystywanej na ekspozycji.
Był to również czas, podczas którego wzajemnie wymienialiśmy się doświadczeniami pracy muzealniczej.
Projekt przewiduje kolejne spotkanie w Warszawie, podczas którego nastąpi dalsza wymiana doświadczeń w ramach edukacji nieformalnej oraz powstaną pomysły na rozwój programu edukacyjnego w obu instytucjach.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.