Powrót

Rozmowy o literaturze. Spotkania klubu czytelniczego na Łące Leśmiana

Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek, 30 lipca na godzinę 18:30.

30 lipca (poniedziałek), godz. 18.30, wstęp wolny, zgłoszenia: EOPAWSKA@POLIN.PL

“Dziedzictwo. Historia prawdziwa” Philipa Rotha to intymna, otwarcie autobiograficzna powieść, będąca literacką próbą przyjrzenia się relacji z umierającym ojcem, a jednocześnie stanowiąca barwny opis życia w Stanach Zjednoczonych w latach 30. i 40. XX wieku. Roth jest uznawany za najwybitniejszego twórcę współczesnej prozy amerykańskiej, napisał m.in. „Kompleks Portnoya”.

Uczestników spotkania prosimy o zapoznanie się z tekstem. Książki są DOSTĘPNE W BIBLIOTECE MUZEUM POLIN >>

Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika POLITYKA. Ukończyła Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała w “Przekroju” i “Dzienniku”. Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” i Nagrodzie im. Witolda Gombrowicza. W 2012 roku ukazała się wydawnictwie POLITYKI jej “Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam”. Laureatka PIK-owego Lauru przyznawanego przez Polską Izbę Książki za promocję czytelnictwa.

Piotr Paziński – pisarz i krytyk literacki, autor dwóch powieści “Pensjonat” (2010) i “Ptasie ulice” (2013), laureat Paszportu Polityki 2009 i Europejskiej Nagrody Literackiej 2012 oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika “Midrasz”.

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

 

 

 

 

 

 

Organizator

 

 

 

 

Partner

Czytaj więcej
Wyniki konkursu grantowego w ramach drugiego naboru w 2019 r.

Komisja Grantowa działająca w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce rozpatrzyła w dniu 4 października 2019 r. wnioski grantowe, które wpłynęły w ramach konkursu grantowego ogłoszonego dnia 17 czerwca 2019 roku, i zdecydowała o przyznaniu dofinansowania:

Chanuka 5779 - zaproszenie

Stowarzyszenie ŻIH zaprasza na uroczystość zapalenia pierwszej świecy chanukowej.

Możliwość przekazania 1% podatku na Stowarzyszenie

Przypominamy o możliwości przekazania 1% na rzecz działalności statutowej Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny