Powrót

Zakończyliśmy program Delet II!

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy realizację programu Delet II.

Fotografia przedstawiająca Wielką Synagogę w Warszawie. Budowla została zaprojektowana przez architekta Leandra Marconiego i otwarta 26 września 1878 w święto Rosz ha-Szana. Gmach wzniesiono w stylu klasycystycznym, na planie krzyża łacińskiego. W fasadzie znajduje się czterokolumnowy portyk. Synagoga została wysadzona 16 maja 1943 roku. Obecnie na jej miejscu znajduje się tzw. Błękitny Wieżowiec.

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy realizację programu Delet II, którego celem była digitalizacja zbiorów z kolekcji Berlinka oraz uruchomienie aplikacji mobilnej Portal Delet Online.

Głównym efektem naszych wspólnych prac było zdigitalizowanie, opracowanie i umieszczenie online w Portalu Delet (delet.jhi.pl) plansz Berlinki – ikonograficznego zbioru z nieistniejącego już, przedwojennego, Żydowskiego Muzeum w Berlinie wraz z opisem w języku polskim i angielskim. W ramach projektu udało się udostępnić ponad 3000 plansz [delet.jhi.pl/pl/library/kolekcja-berlinka].

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Kultura Cyfrowa.