Powrót

Zaproszenie na pierwsze spotkanie z cyklu Jiskry 14 listopada o godz. 18:30

Zapraszamy Państwa na drugi sezon spotkań z cyklu Jiskry, który mamy przyjemność tworzyć wspólnie z JCC Warszawa. Po raz kolejny gościć będziemy aktywistki i aktywistów, którzy angażują się w ochronę dziedzictwa i przywracanie pamięci o żydowskich mieszkańcach swoich miejscowości.

Naszym pierwszym gościem będzie Dariusz Popiela, kajakarz górski, olimpijczyk, autor projektu “Ludzie, nie liczby”, w ramach którego na cmentarzach Krościenka nad Dunajcem, Grybowa i Czarnego Dunajca stanęły pomniki upamiętniające z imienia i nazwiska ofiary Zagłady. Współorganizator rocznic związanych z Zagładą Żydów oraz spotkań przybliżających kulturę żydowską w Nowym Sączu. Laureat nagrody POLIN w 2021 roku. Jego projekty zostały kilkakrotnie wsparte przez nasze Stowarzyszenie w ramach Programu Grantowego.

Spotkanie, które poprowadzi Joanna Fikus, wiceprzewodnicząca Zarządu naszego Stowarzyszenia, poprzedzi pokaz filmu “Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego, którego bohaterem jest Dariusz Popiela.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 listopada, o godz. 18:30 w JCC Warszawa na ul. Chmielnej 9A. Wstęp wolny, obowiązują zapisy na biuro@jccwarszawa.pl.