Powrót

Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych
w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych
w Europie Środkowej. Posiada największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług z zakresu telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz transmisji danych. W oparciu o nią świadczy usługi w najnowocześniejszych technologiach. Działa we wszystkich segmentach rynku telekomunikacyjnego, prowadzi własną działalność badawczą i wdrożeniową w dziedzinie telekomunikacji. Jest znanym mecenasem kultury i sportu a za pośrednictwem Fundacji Orange jest stale zaangażowana w działalność charytatywną.

Orange Polska, jako operator zintegrowany oferuje klientom indywidualnym i firmom kilkaset różnorodnych usług oraz kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych, dostępnych na terenie całego kraju i poza granicami. Jest dostawcą ofert konwergentnych przygotowanych w oparciu nowoczesne usługi telefonii stacjonarnej
i mobilnej, w tym szybkiego  szerokopasmowego dostępu do internetu
i transmisji danych, w technologiach stacjonarnych oraz mobilnych, telewizji cyfrowej HD i video na życzenie, a także licznych usług multimedialnych. Całkowity zasięg sieci Orange obejmuje 99,8 proc. populacji kraju. Roczny przychód z działalności za 2012 rok wyniósł 14 mld 147 mln zł.

Orange Polska jest częścią Orange  jednego z największych światowych operatorów telekomunikacyjnych, działającego w 32 krajach, gdzie obsługuje 231 mln klientów (dane na dzień 30.06.2013). Orange jest również jednym ze światowych liderów w zakresie usług telekomunikacyjnych, świadczonych pod marką Orange Business Services, na rzecz międzynarodowych przedsiębiorstw.

Orange Polska wspiera najważniejsze inicjatywy, które poszerzają dostęp do świata kultury, pomagają
w nawiązywaniu relacji, budowaniu wspólnoty oraz mają trwały ślad
w świadomości społecznej. Współpraca przy tworzeniu Muzeum Historii Żydów Polskich jest najlepszym dowodem na to, że nie tylko ułatwiamy dostęp do cyfrowego świata, oferujemy najnowocześniejsze usługi, ale wspomagamy także rozwój kultury i edukacji Bruno Duthoit, Prezes Orange Polska.

MEDIA:
www.orange.pl/start.phtml