Stowarzyszenie tworzą ludzie reprezentujący różne środowiska. Łączy ich jednak wspólna misja zachowania tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów dla przyszłych pokoleń.
Zarząd Stowarzyszenia działa społecznie. Jego członkowie nie tylko kierują pracami Stowarzyszenia, reprezentują je i wyznaczają nowe cele, ale przede wszystkim poświęcają swój czas i zaangażowanie dla realizacji celu Stowarzyszenia, jakim jest ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce. Dzięki ich wielkiej pasji Stowarzyszenie może odnosić coraz to nowe sukcesy.
W dbałości o przejrzystość prac Stowarzyszenia powołany został wewnętrzny organ kontrolny – Komisja Rewizyjna. Jej członkowie wybierani są spośród wszystkich członków Stowarzyszenia mających czynne i bierne prawo wyborcze. Do najważniejszych działań Komisji należy nadzór nad pracami Zarządu Stowarzyszenia, dbanie o przejrzystość finansową, gospodarność i możliwie najlepsze wykorzystanie środków Stowarzyszenia.
Komisja Grantowa corocznie ogłasza konkursy na dofinansowanie działań związanych z zachowaniem
i utrwalaniem pamięci o historii i kulturze polskich Żydów oraz ich wkładzie w światową cywilizację. Członkowie powoływani są przez Zarząd Stowarzyszenia na 4-letnie kadencje. W skład Komisji wchodzą przedstawiciele świata nauki i kultury. Do ich zadań należy merytoryczna ocena projektów, które ubiegają się o dofinansowanie. Ponadto Komisja wspiera beneficjentów w realizacji projektów, kontroluje wykorzystanie grantów oraz opiniuje dla Zarządu Stowarzyszenia wnioski o patronaty.
Zespół Stowarzyszenia to ludzie, którzy na co dzień prowadzą kontakty z naszymi darczyńcami, grantobiorcami
i partnerami.